Váš partner pro výstavbu velkých FVE


Společnost KASKA (zal. 1998), zákazníkům za poslední roky dodala přes 950 MWp velkých fotovoltaických elektráren, namontovala přes 2 miliony FV panelů, tisíce kilometrů DC kabelů... Mezi její služby patří poradenství, postavení konstrukcí a panelů, elektromontáže a další kroky ke zřízení velkých FV parků.

Energie ze slunce. Služby po celé EU.

KASKA je jedna z nejvýznamnějších montážních firem usazených v EU. Instaluje větší FVE, hlavně na volných plochách - pozemní instalace. Montuje jak konstrukce, tak i panely a zapojuje kabeláž a měniče (kompletní montáž včetně beranění sloupků, popř. zavrtávání zemních vrutů).
KASKA má mnoho praktických zkušeností z velkých projektů po celé EU. Zákazníci mají výhodu v tom, že jednají jen s jedním zkušeným partnerem na celou mechanickou a elektrickou instalaci, což oceňují i nejvýznamnější EPC kontraktoři v EU. V ČR nabízí i projekty, poradenství, dodávky materiálu a celkovou výstavbu větších FVE. Ve spolupráci se silnými a zkušenými partnery jsme dodavatelem i kompletních celků a veřejných zakázek.
Jsme rovněž držiteli českého osvědčení Elektromontér fotovoltaických systémů (26-014-H), které je potřebné u projektů se státní podporou.

Construction of solar power systems Construction of solar power systems

Rádi Vám pomůžeme s:

 • beraněním sloupků a zavrtáváním vrůtů. popř. předvrtáváním
 • kompletní montáží konstrukcí a FV panelů
 • DC, AC kabeláže
 • zemní práce, výkopy, zasypávání kabelů pískem
 • testování sloupků (tahové zkoušky), elektrické testování a zkoušky
 • možnost montáže oplocení
 • realizační projekt a příprava FVE, dodávka materiálu
DC cabling DC cabling

KASKA pracují po celé EU.
Rádi Vám předložíme cenovou nabídku na větší FVE.
Můžeme rovněž dodat materiál, a to jak konstrukce, tak i další komponenty FVE. Dejte nám vědět, co pro Vás můžeme udělat.

Před výběrem materiálu byste měli mít tahové zkoušky. Rádi je pro Vás provedeme.

 

Photovoltaic mounting system Photovoltaic mounting system Photovoltaic mounting system Photovoltaic mounting system 

Založení velké FVE: beranění sloupků (ramming), zavrtávání zemních vrutů, zemní/skalní vrtání

Firma KASKA je vybavena moderními pásovými beranidly německého výrobce GAYK, která umožňují instalovat (beranit) sloupky do výšky cca. 4,8 m. Rovněž provádíme vlastními stroji vrtání a předvrtání (zemní šnekové i skalní příklepové se vzduchem), provádíme i zavrtávání zemních vrutů vlastními stroji. Naše pásové jsou samochodné a vhodné i do terénu.

Společnost má vlastní flotilu více než 30 nákladních, dodávkových a osobních automobilů, některé i s hydraulickou rukou. Denní kapacita beranění sloupků a zemních vrutů FVE je přes 1500 ks.

KASKA dodává i prověřené moderní konstrukční systémy od velkých výrobců z EU a také kvalitní ostatní materiál.

KASKA dále dodává:

 • vrtání do země (šnekové), betonování sloupků, popř. kotvení sloupků např. do betonu
 • vyměřování pozic sloupků
 • logistika stavby, vykládka kamionů
 • instalace zemních vrutů
 • skalní vrtání (příklepové), vytahování sloupků (vč. reverzního beranění)
 • elektrikářské a kabelážní práce

Naberanili jsme již statisíce sloupků. Jsme orientováni na cíl.

Reference z Velké Británie, Německa, ČR, Slovenska, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Bulharska, Rumunska, Nizozemska, Maďarska, Belgie, Estonska, Francie.

Potřebujete stroje? My je máme. Opravdové, ne z papíru...

Na stavbách jsou důležité stroje. Kvalitní, robustní, v dobrém stavu a se zkušenosu obsluhou. Pásové stroje do terénu, vlastní autodoprava, logistika na stavbách... KASKA má flotilu vlastních strojů, se všemi inspekčními certifikáty. Když je staveb moc (a věřte, že se to v posledních letech děje), má uzavřené rámcové smlouvy s největšími evropskými půjčovnami. Stroje máme, jste na správné adrese. Tím se rovněž odlišujeme - nejsme startup z pronajatých kanceláří, máme aktiva, servisní zázemí, reálné "železo"...

 

Pile driving Pile driving Rock drilling Rock drilling KASKA FVE KASKA FVE